Akvaryum Balıklar

Akvaryum Balıklar

Balıklar (Latince: Pisces) poikloterm olan, neredeyse sadece suda yaşayan ve solungaçları ile solunum yapan, soğuk kanlı, yürekleri çift gözlü, çoğunun vücudu pullu, genellikle yumurta ile üreyen omurgalı hayvanlardır. Bazı ..

Detaylı İncele

Köpekler

Köpekler

Köpek (Canis lupus familiaris), köpekgiller (Canidae) familyasına mensup; görünüş ve büyüklükleri farklı 400'den fazla[1] ırkı olan; etçil, memeli hayvan. Boz kurdun (C. lupus) alt türlerinden ..

Detaylı İncele

Kediler

Kediler

Kökeni Mısır uygarlığına ve Kuzey Afrika coğrafyasına dayanır. Yaygın rivayete göre evcilleşme süreci tarım toplumunun gelişimi ile birlikte hızlanmıştır. Bugün genetik anlamda geçmişi eski çağlara dayanan evcil kedi cinsi 2 taneyle sınırlı. Bunl..

Detaylı İncele

Kuşlar

Kuşlar

Kuşlar (Latince: Aves), tüylü, kanatlı, sıcakkanlı, yumurta ile üreyen, omurgalı hayvanlar. Yaklaşık 10.000 civarında yaşayan türüyle en kalabalık tetrapod omurgalıları oluştururlar. Kuzey Kutbundan Güney Kutbuna dünya ..

Detaylı İncele

Bukalemun

Bukalemun

Bukalemun, sürüngenler sınıfının Chamaeleonidae familyasından belli etmek istedikleri duygulara göre renk değiştirebilen, omurgalı hayvanlar ortak adı. Birçok yönden kertenkelelerden farklılıkları bulunduğundan, bazı bilim adamları ..

Detaylı İncele

İguana

İguana

İguana, tropikal iklimde yaşayan egzotik bir kertenkele türüdür. Ağaçlarda yaşayan iguanaların ortalama yaşam süresi 18-20 yıldır. Tümüyle otçul bir türdür;meyve, yaprak gibi bitkilerle beslenirler. Boyu çoğun..

Detaylı İncele

Kaplumbağa

Kaplumbağa

Kaplumbağa (ya da tosbağa) Testudines takımını oluşturan çok sert ve kemiksi bir kabuk içinde yaşayan, ağır yürüyüşlü, dört ayaklı, sürüngen bir hayvandır. Hareketleri yönünden ne kadar telaşsız ve ağır hayvanlarsa onların tarih boyunc..

Detaylı İncele

Kertenkele

Kertenkele

Kertenkele, (Lacertilia) alt takımının, özellikle özkertenkelegiller (Lacertidae) familyası türlerinin genel adı. Kertenkeleler alt takımının; özkertenkelegiller, gekogiller, varangiller, agamagiller, iguanagiller, boncuklukertenkelegiller, kör..

Detaylı İncele

Örümcek

Örümcek

Örümcek, Eklembacaklılar şubesinin örümceğimsiler (Arachnida) sınıfının örümcekler (Araneae) takımından türlerine verilen genel ad. Hemen hemen dünyanın her tarafında yaşarlar. 2012 rakamlarına göre 112 familyada ve 3879 ..

Detaylı İncele

Tarantula

Tarantula

Bu örümcek türünün genel görüntüsü etlidir. Toplamda 8 bacağı vardır. Büyüklükleri 2 ila 10 cm arasında değişir. Bacak boylarının 25 cm'ye kadar olduğu cinsleri vardır. Yüzyıllardır yaşayan yaklaşık otuz beş bin örümcek t&uum..

Detaylı İncele

yükleniyor...

Tüm sayfa yüklendi

Yüklenecek sayfa bulunamadı

Copyright Evcilbook © 2018